Współpracujemy:

Warto przeczytać!

Galeria: PIŁKARKI RĘCZNE I LO w OLECKU

Dnia 18 listopada 2019 roku w hali Lega w Olecku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce ręcznej dziewcząt SZS Licealiada 2019 „Moje boisko Orlik 2012”. Zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy I LO w Olecku a ZSKŚiA Giżycko. Był to mecz bardzo wyrównany, a dziewczyny z dwóch drużyn walczyły o każdą bramkę. Zakończył się on remisem 11:11, a o wygranej przesądziły rzuty karne. Nasza niezawodna bramkarka Katarzyna Przeździecka obroniła wszystkie karne, co spowodowało zwycięstwo z ZSKŚiA Giżycko.

Galeria: MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE

Zawody o mistrzostwo naszej szkoły odbyły się w dniach 12.11. – 15.11. 2019  w  sali sportowej na trzech boiskach.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały dziewczęta. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba   9 drużyn: I B, I C, I D, I E, I F, II A, II B, II C, III A,  III C, które rywalizowały w trzech grupach. Do półfinału dotarły zespoły : II B  (kpt. Anita Olenkiewicz), I D ( kpt. Natalia Hatalska), III C (Karolina Szeraszewicz), I F (Alicja Szarnecka).  Mistrzyniami szkoły została klasa II B pewnie wygrywając z II A  2:0. Trzecie miejsce zdecydowanie dla III C,  która wygrała  z debiutantkami z klasy I F  2:0.

10 października 2019 r. odbył się półfinał wojewódzki dziewcząt w piłce nożnej w zawodach z cyklu: „Moje boisko - Orlik 2012”.

Znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. Dnia 17 września 2019 r. na stadionie ze sztuczną murawą (MOSiR) odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców (turniej z cyklu: ”Moje boisko- Orlik 2012).

10 grudnia br. na basenie hali „Lega” w Olecku  odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia SZS w Pływaniu. Nasza drużyna w składzie: Michał Rutkowski (III A), Błażej Gałkowski, Bartosz Biszewski (II A), Filip Drażba (I B), Rafał Jobczyński i Seweryn Zaniewski (I C) po absolutnej dominacji (w tym roku) w  powiecie  i III miejscu w województwie (w roku ubiegłym) liczyła  co najmniej na podium.  Wyszło zdecydowanie lepiej i po raz pierwszy w historii szkoły chłopcy mogli świętować mistrzostwo województwa!

Początkowo organizatorzy (olecki MOSiR)  przeprowadzili starty indywidualne na dystansie 50 m.  Michał zajął  I miejsce w stylu motylkowym (delfin)  natomiast Filip  nie miał sobie równych w klasyku (popularnie nazywanym żabką). Bardzo dobrze popłynęli pozostali – Błażej Gałkowski był drugi w stylu dowolnym (kraul) a Bartosz Biszewski trzeci  na grzbiecie. Popisowo na koniec zawodów nasi panowie popłynęli w sztafecie 6*50 m stylem dowolnym. Prowadzili od początku do końca i z  czasem 2’56’85  pokonali drugą szkołę w klasyfikacji I LO z Giżycka  (ponad 5 sekund)  i ZS z Ełku  12 sekund – III miejsce. Zawodnicy zostali udekorowani medalami i dyplomami oraz okazałym pucharem mistrzowskim dla drużyny.

Zawody o mistrzostwo naszej szkoły odbyły się w dniach 27.11. – 3.12. 2018.
Pierwszego dnia turnieju rywalizowali chłopcy – zgłosiło się sześć drużyn: I C, I A,  fuzja klas II BC, II A, III A i I B, które rywalizowały w dwóch grupach. Do finału dotarli faworyci rozgrywek III A (kpt. Jakub Krzykwa) i „czarny koń” zawodów II BC ( kpt. Łukasz Grygieńć).

24 października 2018r. w Olecku w hali Lega odbył się półfinał Mistrzostw Województwa w rozgrywkach „Moje boisko- Orlik 2012”. W zawodach startowały 4 drużyny: I LO Giżycko, LO Gołdap, LO Pisz i I LO Olecko jako gospodarz meczu.

W miniony czwartek na hali Lega w Olecku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu.

Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii dziewcząt - Wiktoria Płazińska ( st. motylkowy), Julia Łapucka (st. grzbietowy) i Urszula Kamińska ( st. klasyczny) , chłopcy - Michał Rutkowski (motyl) , Błażej Gałkowski (klasyczny), Bartosz Biszewski (grzbietowy), Filip Drażba (kraul), Seweryn Zaniewski (kraul) i Rafał Jobczyński (grzbietowy).

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się w swojej grupie wiekowej bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie swoje starty indywidualne i chłopcy w sztafecie 6*50 m stylem dowolnym. Oczywiście obie drużyny zdobywając Mistrzostwo Powiatu zapewniły sobie udział w Finale Wojewódzkim i tym samym szansę na co najmniej powtórzenie wyniku z ubiegłego roku szkolnego (brązowe medale w kategorii szkół średnich dla chłopców - przyp.).

Opiekunem na zawodach był p. Robert Smyk.

Galeria: Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu